google662fd38c439a87e4.html

Grupa I Koniczynki

To najmłodsza grupa w przedszkolu, liczy 24 dzieci. Pracujemy w oparciu o program Dzieciaki w Akcji 3 latki  wydawnictwa Nowa Era. Jest to grupa 2,5-3 latków. Młodsze dzieci szybko rozwijają swoje umiejętności, uczą się wrażliwości i tolerancji. Bardzo chętnie uczestniczą w zabawach ruchowych, rytmicznych i tanecznych.

Język angielski i język rosyjski dzięci poznają rytmicznie i na wesoło. Często wychodzimy na spacer i do ogródka przedszkolnego. Każde dziecko obchodzi w przedszkolu swoje urodziny. Ponadto dzieci uczą się zasad Dobrego Przedszkolaka.

 

Grupą opiekują się:

Marcelina Czucha - nauczyciel

Anna Stężała - pomoc nauczyciela

Violetta Szyrmacher - pomoc nauczyciela

Grupa II Liski

Grupa liczy 24 dzieci 4 i 5 letnich. Realizowany jest program Dzieciaki w akcji 4 latki i Dzieciaki w Akcji 5 latki oparty na podstawie programowej wychowania przedszkolnego. Naszym celem jest wyposażenie dzieci w podstawowe umiejętności i wiadomości. Dopasowujemy nasze działania do potrzeb, możliwości i zainteresowań wychowanków. Zapewniamy warunki umożliwiające indywidualne tempo rozwoju. Zapewniamy serdeczną atmosferę. Realizujemy zadania edukacyjne w różnych sferach aktywności dziecka zarówno zespołowo jak i indywidualnie. Odbywają się zabawy swobodne i zorganizowane w sali i ogrodzie przedszkolnym. Naszym celem jest ukształtować człowieka aktywnego, myślącego i prawidłowo funkcjonującego w życiu społecznym. 

Panie opiekujące się Liskami regularnie organizują „nocowania” w przedszkolu.

 

Grupą opiekują się:

mgr Weronika Świś - nauczyciel

mgr Ewelina Kaczmarek - nauczyciel

Elżbieta Bigocka - pomoc nauczyciela

Grupa III Sowy

 

Grupa liczy 24 dzieci 5 letnie i 6 letnie. Całościowy rozwój dzieci i jego edukację wspomagamy programem wychowania przedszkolnego oraz Dzieciaki w Akcji 6 latki.

Jest to grupa "zerówki" realizująca przygotowanie szkolne w naszym przedszkolu.

Dzieci bardzo chętnie wyrażają swoje przeżycia, zaobserwowane zjawiska za pomocą różnej ekspresji plastycznej. Bardzo chętnie biorą udział w zajęciach rytmicznych, tanecznych, języka angielskiego oraz języka rosyjskiego. Raz w miesiącu dzieci uczestniczą w przedstawieniach teatralnych i kukiełkowych, gdzie tworzymy warunki sprzyjające spontanicznej i zorganizowanej aktywności ruchowej. Umożliwiamy udział w grach, zabawach oraz gimnastyce.

Grupą opiekują się:

Sylwia Stepaniuk - nauczyciel

Aleksandra Czarnecka– pomoc nauczyciela

Anna Strzecka - pomoc nauczyciela

  • Facebook Social Icon

© 2015 Król Maciuś 1wszy

Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now